02 nov. 2023

11 nieuwe bouwstenen
ontwikkeld door de branche

Met het bouwstenen programma werkt de railinfra branche aan veiliger en gezonder werken door medewerkers te trainen in gedrag en essentiële vaardigheden.

Contactpersoon
Koen van den Berg
Procescoördinator lokaal spoor en productcertificering

Acht bedrijven hebben de afgelopen periode gedragstrainingen ontwikkeld die door railAlert zijn erkend als bouwsteen voor het DVP programma. Met het bouwstenen programma werkt de railinfra branche aan veiliger en gezonder werken door medewerkers te trainen in gedrag en essentiële vaardigheden.

Totaal 11 bouwstenen zijn goedgekeurd en mogen vanaf 1 januari 2024 door die bedrijven worden aangeboden aan eigen medewerkers en aan medewerkers van ketenpartners die hun DVP met een jaar willen verlengen.

De goedgekeurde bouwstenen

Naam bedrijfTitel bouwsteen
Arcadis Nederland BVPersoonlijk leiderschap in veiligheidOmgaan met verbale agressie
Inrail B.V.Een goede instructie voor veilig werken op het spoor
Raveco B.V.Bewust veilig op het perron en langs het spoor
BAM Infra OVRisicoherkenning, inspectie/observatie en in gesprek gaan
VolkerRailVeiligheidsleiderschap – jij als veiligheidsleider
Swietelsky Rail BeneluxBSAFE Bewust VeiligBSAFE in the Netherlands
Strukton RailBalanceren bij onrust
Strukton infra specialsMasterclass HeinCoach Hein

Informatie delen

Op 11 december organiseert railAlert een bijeenkomst met bovengenoemde bedrijven om informatie te delen en samen vooruit te kijken naar de komende periode waarin bedrijven de trainingen gaan geven. railAlert gaat de komende weken verder met het voorbereiden van de werkbezoeken en het deelnemersregistratieproces in samenwerking met Railcenter.

Ontwikkel mee
Bedrijven die zelf bouwstenen willen ontwikkelen kunnen hun bouwsteen voor erkenning indienen bij railAlert. De volgende beoordelingsronde wordt gepland op 1 maart 2024. 

Geïnteresseerde bedrijven kunnen hier de informatie vinden over het ontwikkelen en erkennen van de eigen training als DVP-bouwsteen. RailAlert heeft de eerste ronde geleerd van in deze, voor iedereen, nieuwe manier van werken en publiceert binnenkort een aangepast beoordelingskader en handreiking.