08 apr. 2025

Safety Alert | Manirail omgevallen tijdens ombouw Den Haag CS

Een Manirail met werkbak raakte uit balans en viel opzij terwijl twee monteurs bezig waren met werkzaamheden aan de bovenleiding.

Op zaterdagochtend 22 februari 2025 heeft een incident plaatsgevonden tijdens de ombouw van het emplacement Den Haag Centraal. Een Manirail met werkbak raakte uit balans en viel opzij terwijl twee monteurs bezig waren met werkzaamheden aan de bovenleiding. Uit onderzoek blijkt dat een defecte sensor de oorzaak was van het falen van de stabilisatie.

De betreffende sensor, een mechanisch rolarmpje van het merk Crouzet, functioneerde niet naar behoren door vervuiling en slijtage, ondanks regulier onderhoud. Hierdoor werd de positie van het voertuig onjuist geïnterpreteerd. BAM heeft direct maatregelen genomen: dit type sensor mag niet meer worden gebruikt. Er wordt geadviseerd om alle vergelijkbare voertuigen te controleren en over te stappen op contactloze sensoren.

Lees het volledige Safety Alert voor details en aanbevelingen.